Naše Příběhy

Uherské Hradiště
Avatar

Petra Truongová

- Koordinátor smluv se zákazníky

Do AVX jsem nastoupila v červenci 2017, a to jako pracovník zákaznického servisu. Momentálně pracuji jako koordinátor smluv se zákazníky.

Jak ses o pozici dozvěděla ?

Vlastně úplně náhodou, když jsem dodavatelsky spolupracovala na dni otevřených dveří, které AVX zrovna pořádalo. Dne otevřených dveří jsem využila a přišla se do AVX také podívat. Prošla jsem celou firmu i s výkladem, dozvěděla se základní informace a jelikož mě to zaujalo, poslala jsem životopis na personální oddělení. Asi za dva týdny jsem absolvovala výběrové řízení na zákaznické centrum, a vyšlo to.

Jaké byly první dny na pracovišti a samotné zapracování?

Ráda na začátky vzpomínám, i když jsem se zprvu bála, jak práci zvládnu a jací budou kolegové. Obavy byly zcela zbytečné – kolegové jsou fajn a prostředí taky. Rychle jsem se zapracovala, a dokonce si vyzkoušela další nové pozice. Přínosem, i pro procvičení angličtiny, pro mě byly zahraniční služební cesty v Německu a Francii, které jsem už měla možnost absolvovat.

Na čem teď pracuješ?

Momentálně pracuji jako koordinátor smluv se zákazníky pro evropský trh, což zahrnuje administrativní podporu obchodu a zpracovávání analýz prodeje na denní bázi.

Co bys doporučila absolventům, kteří hledají práci ?

Nejen pro absolventy mám radu - být aktivní a zdravě sebevědomý. Hledat, zkoušet, nebát se, přijímat výzvy… :-)
Lanškroun
Avatar

Pavel Kočí

- Výzkumný a vývojový pracovník

V AVX pracuji od září 2017. Nastoupil jsem do oddělení R&D, kde se podílím na výzkumu a vývoji nových typů tantalových kondenzátorů pro elektronický průmysl.

Jak ses o pozici dozvěděl ?

Po dokončení doktorského studia a krátké praxi na výzkumném institutu jsem se začal poohlížet po zaměstnání v soukromém sektoru. Reagoval jsem asi na 10 inzerátů po celé ČR. AVX byla první firma, která mě pozvala na pohovor. Ta se rozhodně nesla v přátelském duchu a budoucího zaměstnavatele zajímali hlavně technické dovednosti. Dostal jsem spoustu prostoru na vlastní otázky a sám jsem byl překvapený, jak zajímavé věci se v AVX dělají. Rozhodnutí a nabídku jsem dostal asi za 3 dny a většinu dalších pohovorů jsem zrušil s odůvodněním, že zajímavou práci jsem už našel.

Jakou formou probíhala Tvoje zkušební doba?

Prvních několik dní se mi věnoval přímý nadřízený, dostával jsem spíše rady typu kde a co najdu (interní předpisy, postupy, jídelnu atd…) a také samostudium. Asi po 10 dnech jsem nastoupil na výrobní kolečko, kde jsem asi 6 týdnů procházel většinu operací ve výrobě. V té době se mi vždy věnovali mistři a technologové daného úseku. Perličkou bylo snad jen to, že celý proces jsem absolvoval ve 12ti hodinových směnách, což byla rozhodně zajímavá zkušenost.

Na čem teď pracuješ?

Na starosti mám hlavně testování nových materiálů a postupů. Všechno se točí okolo vodivého polymeru, což je rozhodně zajímavé téma. Celkem nás je v týmu asi 8 lidí, ale spolupracujeme s celou řadou jiných institucí, jako jsou české i zahraniční vysoké školy a výzkumné ústavy. To je opravdu zkušenost, která je ve vývoji nezbytná. A jestli mám možnost růstu? Můžu Vás ujistit, že rostu každý den.

Co bys doporučil absolventům, kteří právě hledají práci?

Studentům bych doporučil začít spolupracovat s potenciálními zaměstnavateli už během studia. Ať už formou stáže nebo spolupráci na bakalářské či diplomové práci. Zájem o Vás určitě máme a mít budeme. Čerstvým absolventům bych pak doporučil neztrácet čas po škole zbytečnými aktivitami jako je sběr jahod v Irsku nebo dělání au pair služky v Londýně – anglicky už máte dávno umět! Oběma skupinám pak doporučuji volit zaměstnavatele, který to ve svém oboru myslí opravdu vážně a ví, co dělá.
Uherské Hradiště
Avatar

Pavel Dudešek

- Zástupce mistra

V AVX pracuji od dubna 2017. Začínal jsem jako operátor a seřizovač. Od srpna 2018 pracuji na pozici zástupce mistra na divizi TPC Power.

Jak ses o pozici dozvěděl ?

Po návratu ze zahraničí, kde jsem pracoval 6 let, jsem hledal práci s technickým zaměřením, vzhledem k vystudovanému oboru na střední průmyslové škole. O volném místu v AVX jsem se dozvěděl od své sestry, která v AVX pracuje už mnoho let.

Jaké byly první dny na pracovišti a samotné zapracování?

Už od prvního dne jsem si svou novou práci oblíbil, jelikož jsem mohl uplatnit své technické znalosti a praxi z předchozích zaměstnání. Přisel jsem do kolektivu fajn lidí, kteří mi s mým tréninkem hodně pomohli.

Na čem teď pracuješ?

Na starosti mám hlavně plánování a přípravu materiálu pro winding. Většinu času trávím přímo na windingu s operátory a seřizovači. Společně se staráme o plynulý chod strojů na navíjení kondenzátorů.

Co bys doporučil absolventům, kteří hledají práci ?

Hlavně se nebát a nepodceňovat své znalosti a schopnosti.
Lanškroun
Avatar

Tomáš Bosák

- Programátor

V AVX pracuji jako programátor. Nastoupil jsem na oddělení MIS, kde se podílím na vylepšování výrobního systému elektronického průmyslu kondenzátorů.

Jak ses o pozici dozvěděl ?

Z inzerátu na internetu. Přinesl jsem svůj životopis na personální oddělení, kontaktovali mě s nabídkou, zúčastnil jsem se pohovoru a za dva týdny nastoupil.

Jaké byly začátky v AVX?

První měsíce v práci nebyly jednoduché. Necítil jsem se na práci programátora dostatečně připraven. Ale věděl jsem, že se dokážu rychle učit. A tak jsem studoval i doma po večerech.

Na čem teď pracuješ?

S kolegy neustále pracujeme na změnách v programu na sledování výroby podle požadavků technologů. Dále pak kontroluji přenášení dat mezi systémy.

Co bys doporučil absolventům, kteří právě hledají práci?

Buďte zdravě sebevědomí. Pokud máte o nějakou pozici opravdu zájem, zaměstnavatel to pozná a vaše šance na úspěch se zvýší.