Závod KYOCERA AVX v Lanškrouně

Závod společnosti KYOCERA AVX v Lanškrouně je zaměřen na vývoj a výrobu tantalových elektrolytických kondenzátorů. Náš sortiment pokrývá prakticky celou škálu ve světě používaných produktů tohoto typu elektronických součástek.

Aktivity společnosti KYOCERA AVX začaly v Lanškrouně již v roce 1990, jako kooperace AVX Corporation s tehdejší firmou Tesla Lanškroun. Během pár let se podařilo zavést kompletní a relativně složitou výrobu tantalových kondenzátorů. V následujících obdobích firma významně investovala, vybudovala se zde celá nová hala, založilo se oddělení výzkumu a vývoje, rozšiřoval se technický rozvoj. Postupně přibyl i zákaznický servis, IT vývojové středisko a další podpůrná oddělení pro celou tantalovou divizi AVX. Místní závod se velkou mírou podílí na dominantním postavení KYOCERA AVX na světovém trhu v tantalových kondenzátorech. Společnost KYOCERA AVX v Lanškrouně těží zejména z práce špičkových odborníků, technologů a vývojářů, kteří neustále přicházejí s novými výrobky a zlepšenými parametry součástek, mnohdy i jako první na světě. Ruku v ruce s vývojem jde i rychlé zavádění do výroby, základ úspěchu na trhu v dnešní době. Zkušenosti a zlepšení lanškrounský závod pak předává do dalších závodů tantalové divize ve světě.

Za dobu existence AVX Czech Republic s.r.o. (nyní KYOCERA AVX Components s.r.o.) dosáhl závod v Lanškrouně na sérii světově uznávaných ocenění. Mezi nejvýznamnější se řadí ceny ELEKTRA AWARDS – za “Nejlepší výrobek roku“ udělené v letech 2005, 2010 a 2015.

Jako jeden z příkladů úspěchu výzkumné práce lze zmínit také vozítko Curiosity. V něm dodnes 630 tantalových kondenzátorů z Lanškrouna poskytuje energii laserovému dělu na analýzu hornin planety Mars. Naše součástky lze najít prakticky ve všech elektronicky řízených produktech - od mobilů, počítačů, spotřební, domácí elektroniky, přes elektroniku v automobilech, letadlech, průmyslových zařízeních, v lékařských přístrojích, v těžařském průmyslu a ve vesmíru.

V současné době prochází lanškrounský závod transformací z velkoobjemové výroby na produkty pro speciální a náročné trhy a společnost investuje do nových technologií a rozvoje závodu.

KYOCERA AVX v Lanškrouně významně přispívá k rozvoji města a okolí, a to nejen z pohledu zaměstnanosti, ale rovněž otevřela prostor pro vznik řady menších firem v regionu.

Ocenění

Projekty

Politika ochrany životního prostředí, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci